Jesteśmy najlepsi

Aktualności

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

06 stycznia 2019
Instytucja głosowania grupami, uregulowana w art. 385  § 3-9 Kodeksu spółek handlowych, z założenia
16 grudnia 2018
  Instytucja głosowania grupami, uregulowana w art. 385 § 3-9 Kodeksu spółek handlowych, z założenia

Zadzwoń do nas: +48 500 235 211

Kancelaria Radcy Prawnego Grzegorz  Dyjas

06 stycznia 2019
Instytucja głosowania grupami, uregulowana w art. 385  § 3-9 Kodeksu spółek handlowych, z założenia
16 grudnia 2018
  Instytucja głosowania grupami, uregulowana w art. 385 § 3-9 Kodeksu spółek handlowych, z założenia

Blog

I już 3 razy jesteś w błędzie?

 

Mamy XXI wiek. Dostęp do informacji i wiedzy fachowej jest bardziej powszechny niż kiedykolwiek. Nowe technologie i media powodują, że w każdym miejscu i czasie jesteśmy w stanie wyszukać dowolną informację. Na każde pytanie odpowiedź pomoże nam znaleźć Google. Po co mi więc prawnik, któremu trzeba zapłacić...

 

1. Bo tak jest taniej.

Powszechnie panujący pogląd, że prawnicy są drodzy jest największym z mitów wokół zawodu prawnika. Współcześnie stawki za usługi prawnicze bywają niejednokrotnie tańsze niż wielu innych usług, z których powszechnie korzystamy w biznesie (np. usługi księgowe, doradztwo podatkowe) lub prywatnie (usługi kosmetyczne, usługi krawieckie czy mechanika samochodowa). Korzystanie z usług prawniczych powinno też być równie powszechne jak z tych wyżej wymienionych. Szczególnie, że unikanie prawnika może prowadzić do opłakanych skutków, które mogą nas kosztować wielokrotnie więcej niż sama usługa prawnika, gdyby skorzystano z niej w odpowiednim czasie. Niejednokrotnie dzięki poradzie prawnej specjalisty można też dużo zaoszczędzić.

 

2. Bo tak jest szybciej

Współcześnie każdy ma dostęp do internetu, a w nim liczne fora prawnicze, blogi, artykuły. Do tego dochodzi literatura i prasa fachowa. Każdy z nas może poszukać  i często skutecznie znaleźć odpowiedzi na nurtujące nas pytania, rozwiązania na nasze problemy. Tylko że wasz biznes w tym czasie nie będzie się prowadził sam. Pozwól, aby prawem zajęli się fachowcy od prawa, a ty w tym czasie rozwijaj nowe produkty, pozyskuj nowych klientów, zdobywaj rynki!

 

3. Bo tak jest lepiej

Wszystkie przepisy prawa są publikowane i ogólnodostępne na oficjalnych stronach organów publicznych. Do tego liczne darmowe portale z bazami aktów prawnych i orzeczeń sądów różnego stopnia oraz jeszcze liczniejsze płatne. Kto to jednak ogarnie. Które przepisy obowiązują, kiedy wchodzą w życie, kiedy zostały uchylone, zmienione? Pozwól, aby twój prawnik to śledził i na bieżąco Cię informował o wszystkich przepisach, które dotyczą Ciebie i Twojego biznesu.

 

4. Bo kto to lepiej zrozumie

Jako prawnik, gdy wezmę do ręki literaturę ekonomiczną, podatkową lub inną z obszarów choćby pokrewnych z prawem, momentalnie się zawieszam  nad jej lekturą. Nie moja bajka, niezrozumiały żargon... Nieprawidłowe zrozumienie przepisów, orzeczenia lub odnalezionego w internecie artykułu i w konsekwencji wyprowadzenie błędnych wniosków i ich zastosowanie do swojego przypadku już wielokrotnie było zgubne.

 

5. Bo tak jest bezpieczniej

Skorzystałeś z porady uzyskanej na forum internetowym? Wydaje Ci się, że znasz  odpowiedzi na swoje pytania po przeczytaniu artykułu na jednym z portali w internecie? Super. Gorzej jeżeli uzyskana w ten sposób porada lub odpowiedzi na nurtujące Cię wątpliwości były błędne. Czy Twój znajomy z forum lub autor artykułu z portalu naprawi poniesioną przez Ciebie szkodę? A czy wiedziałeś, że radcowie prawni podlegają obowiązkowemu ubezpieczeniu OC? Czy 1,5 mln zł wystarczy? Z nami nawet gdybyśmy się pomylili, jesteś bezpieczny.

 

6. Bo na chłodno lepiej

Prowadzisz spór ze swoim wspólnikiem. Walczysz z kuzynostwem o zachowek po dziadkach. Dochodzisz odszkodowania od wieloletniego kontrahenta. Zbyt duży bagaż emocji nie ułatwia prowadzenia sprawy, właściwego ocenienia wszystkich okoliczności lub prowadzenia negocjacji, gdy najlepszym rozwiązaniem jest zawarcie ugody. Prawnik jako profesjonalista, osoba postronna, niezwiązana emocjonalnie z Twoim przeciwnikiem i Waszą sprawą oceni na chłodno sytuację, Twoje roszczenia oraz argumenty, które możesz wykorzystać.

 

PO CO MI PRAWNIK... PRAWNICY SĄ DRODZY... DAM RADĘ SAM...

PO CO MI PRAWNIK... PRAWNICY SĄ DRODZY... DAM RADĘ SAM...

Powered by Kancelaria Radcy

Prawnego Grzegorz Dyjas